Pin It

Widgets

3000 lektur (ebooków) do pobrania w formacie ePub!


E-ksiazka24.pl | 10:06 | , , , , , , , ,

anna karenina netpress digital ebook cov 211x300 Tysiące darmowych ebooków
Oferta Księgarni Internetowej E-ksiazka24.pl została dziś wzbogacona o ponad 3000 ebooków zawierających perły polskiej i światowej klasyki literatury. Wszystkie publikacje dostępne są do pobrania za darmo w formacie ePub przystosowanym do wykorzystania w urządzeniach mobilnych oraz czytnikach książek elektronicznych. Książki są dostępne bez zabezpieczeń.


Publikacje pochodzą głównie z zasobów internetowych serwisów publikujących utwory z tzw. domeny publicznej, czyli takie, których prawa autorskie wygasły. Jednymi z takich serwisów są: Wolne Lektury oraz Polska Biblioteka Internetowa.

Kolekcja została przygotowana w taki sposób, iż tekst każdej z książek elastycznie dopasowuje się do wielkości ekranu. Zapewnia to wygodę czytania na małych ekranach smartfonów oraz na tabletach, e-czytnikach. Dzięki temu, iż ebooki nie są zabezpieczone jest gwarancja, iż większość z dostępnych na rynku urządzeń mobilnych np. e-czytników będzie mogła korzystać z kolekcji bez ograniczeń.
Wreszcie jest jedno miejsce, z którego można pobierać książki bez jakichkolwiek ograniczeń. Przedtem trzeba było skakać z jednego serwisu do drugiego, często natrafiając na nieznane formaty, niekompletne książki. – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej serwis Nexto.pl. Pracujemy jednocześnie nad dodaniem do oferty znacznie szerszego katalogu książek z wolnej domeny. Szczegóły już wkrótce. – dodaje Roszkowski.

Wszystkie ebooki z oferty można pobrać w tradycyjny sposób, poprzez stronę  ale również poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (aplikacja będzie miała swoją premierę w najbliższych dniach).

Do końca lutego 2011 roku wszystkie książki można pobierać bezpłatnie. Po tym okresie planowane jest wprowadzenie symbolicznych opłat za dostęp do ebooków.Profesjonalną obróbką i składem do formatu ePub zajęła się spółka Nexto Digital Services, której specjalizacja to szeroko rozumiana cyfryzacja, zarządzanie bazami danych, automatyzacja i standaryzacja wymiany danych.

Darmowe publikacje nie są jedynymi publikacjami, które wzbogacą ofertę E-ksiazka24.pl  (Partnera Nexto.pl) Do końca roku w sprzedaży dostępnych będzie ponad 6 tys. pozycji w formie ebooków, w tym znaczna liczba nowości i bestsellerów, około 1200 audiobooków i ponad 100 tytułów czasopism.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania